לימודי משפטים בחו"ל

לימודי משפטים בחו"ל
 
כל כך הרבה אנשים רוצים ללמוד משפטים, אבל לא תמיד יש מקום לכולם. חלק מהאנשים שרוצים ללמוד משפטים לא מתקבלים ללימודים בישראל וחלק לא יכולים לממן את הלימודים היקרים במכללות הפרטיות. אז מה עושים? תמיד אפשר לנסוע וללמוד משפטים בחו"ל.
 
כמובן שגם לימודי משפטים בחו"ל אינם שולים, אך לעיתים נוסעים הסטודנטים למדינות בהן הם יכולים לעבוד במקביל ללימודים. הטרנד של לימודי משפטים בחו"ל (לתואר ראשון, אך בעיקר לתואר שני) צובר תאוצה גדולה בשנים האחרונות. המדינות הפופולאריות ביותר הן ארצות הברית, אנגליה, קנדה ואוסטרליה, אך יש מדינות נוספות בהן ניתן ללמוד כמו הולנד, צרפת, גרמניה ועוד.
 
חשוב כמובן לזכור כי על מנת לעסוק בעריכה דין בישראל יש צורך גם בתקופת התמחות ובמעבר מוצלח של מבחני הלשכה. כאשר לומדים בחו"ל המשימה הזו הופכת קשה עוד יותר מכיוון שלא תמיד תכנית הלימודים בחו"ל תואמת את תכניות הלימודים בישראל ולעיתים שיטת המשפט במדינה הזרה שונה מאשר שיטת המשפט בישראל (יש למשל הבדלים רבים בין לימודי משפטים בארה"ב לבין לימודי משטים בישראל). על מנת לעבוד כעורכי דים במדינה בה למדתם יש צורך כמובן במעבר מוצלח של מבחני הרישוי של אותה מדינה (למשל מבחן ה - BAR האמריקאי).
 
אך עדיין, הנושאים העיקריים הם דומים בכל העולם וכוללים נושאים כמו מושגים מעולם המשפט, עקרונות יסוד של שיטות משפטיות שונות, חקיקה, פסיקה, מחקר אקדמי ועוד.
 
לימודי משפטים בחו"ל - מה לומדים והיכן?
 
יש אוניברסיטאות ומכללות רבות בכל רחבי העולם בהן ניתן ללמוד משפטים. המפורסמות שבהן הן אוניברסיטאות ייל, סטנפורד, הרווארד קולומביה ן - NYU בארה"ב, אוניברסיטאות קיימברידג',אוקספורד ואוניברסיטת לונדון באנגליה אוניברסיטת Leiden בהולנד ועוד.
 
כל האוניברסיטאות הללו נחשבות למצוינות וניתן ללמוד בהן לקראת תואר ראשון או שני במשפטים (וברובם גם ניתן לעשות דוקטורט בתחום). קורסים רבים דומים לקורסים הנלמדים בישראל, אך הדגשים הם שונים והתכנים מותאמים כמובן למדינה בה לומדים. בין הקורסים העיקריים ניתן למנות את הקורסים הבאים - משפט פלילי, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, דיני ראיות, משפט חוקתי, תורת המשפט ועוד.
 
הלימודים לתואר ראשון נמשכים 3-4 שנים (כאשר תנאי הקבלה משתנים בין האוניברסיטאות השונות) ואילו הלימודים לקראת תואר שני במשפטים נמשכים בדרך כלל כשנתיים. דרישות הקבלה לתואר שני הן בדרך כלל תואר ראשון במשפטים (רצוי עם ממוצע ציונים גבוה ככל האפשר), מבחן TOEFL או מבחן IELTS ומכתבי המלצה.
 
מדוע כדאי לכם ללמוד משפטים בחו"ל?
 
תואר במשפטים הפך למבוקש מאוד בישראל בשנים האחרונות, אך תואר של אוניברסיטה יוקרתית בחו"ל הוא אף מכובד עוד יותר. יש בישראל מכללות מצוינות למשפטים, אך קשה להמעיט בערך תואר ראשון של מכללה כמו אוקספוד, קיימברידג' או הרווארד למשל.
 
רמת הלימודים במכללות המובילות בחו"ל היא גבוהה במיוחד, ולבוגרים נפתחות דלתות רבות עם סיום הלימודים. בנוסף, במהלך לימודים בחו"ל ניתן גם ליצור לא מעט קשרים שיסייעו לכם בעתיד. צריך לזכור כי העלות של הלימודים היא גבוהה מאוד (בדרך כלל כמה עשרות אלפי דולרים בשנה), אך יש גם לא מעט מלגות וניתן גם לעבוד במשרה חלקית במקביל ללימודים. החוויה של שהיה ארוכה במדינה זרה במקביל ללימודים מושכת הרבה מאוד סטודנטים אשר שמחים לשלב את החוויה הזו עם לימודי שפה נוספת והכרת תרבויות חדשות. 
 

מאמרים אחרונים

קישורים

? ללמוד שפה חדשה ?

מה המחיר? משך זמן הלימודים?

בחר שפה, השאר פרטים

ומוסדות
הלימוד יחזרו אליך עם
כל התשובות ...

קבל הצעה משתלמת ...

לחץ/י כאןמפת האתר
תואר ראשון במשפטים - לימודים בחו"ל